Jesteś tutaj

Komunikat o błędzie

  • Notice: Trying to access array offset on value of type null w template_preprocess_views_nivo_slider_view() (linia 46 z /home/klient.dhosting.pl/kallosz/socp.info.pl/sites/all/modules/views_nivo_slider/views_nivo_slider.module).
  • Notice: Trying to access array offset on value of type null w template_preprocess_views_nivo_slider_view() (linia 47 z /home/klient.dhosting.pl/kallosz/socp.info.pl/sites/all/modules/views_nivo_slider/views_nivo_slider.module).
  • Notice: Trying to access array offset on value of type null w template_preprocess_views_nivo_slider_view() (linia 48 z /home/klient.dhosting.pl/kallosz/socp.info.pl/sites/all/modules/views_nivo_slider/views_nivo_slider.module).
  • Notice: Trying to access array offset on value of type null w template_preprocess_views_nivo_slider_view() (linia 49 z /home/klient.dhosting.pl/kallosz/socp.info.pl/sites/all/modules/views_nivo_slider/views_nivo_slider.module).
  • Notice: Trying to access array offset on value of type null w template_preprocess_views_nivo_slider_view() (linia 50 z /home/klient.dhosting.pl/kallosz/socp.info.pl/sites/all/modules/views_nivo_slider/views_nivo_slider.module).

Wzrosną normy szacunkowe dochodu rolników

 

Wzrosną normy szacunkowe dochodu rolników
W przyszłym roku o 15,9% wzrosną normy szacunkowe dochodu z działów specjalnych produkcji rolnej. Podniesienie stawek będzie kosztować rolników i hodowców zwierząt w sumie ok. 7,2 mln zł w skali roku. Od 1 stycznia 2013 r. normy zostaną podwyższone o 15,9%, czyli o wysokość wzrostu wskaźnika cen towarowej produkcji rolnej (wg wyliczeń GUS), który zanotowano między 2010 a 2011 r. Podatnik osiągający dochód z działów specjalnych produkcji rolnej jest zobowiązany do złożenia w urzędzie skarbowym – najpóźniej do 30 listopada danego roku – deklaracji PIT-6, dotyczącej rodzajów i rozmiarów zamierzonej na rok następny produkcji.
Zwiększenie norm szacunkowych przewiduje projekt rozporządzenia (z 16 lipca 2012 r.) Ministra Finansów ws. norm szacunkowych dochodu z działów specjalnych produkcji rolnej. Rozporządzenie ma wejść w życie 1 stycznia 2013 r.
Z nowymi normami szacunkowymi można zapoznać się pod adresem:
http://legislacja.rcl.gov.pl/dokument/58958