Jesteś tutaj

Komunikat o błędzie

  • Notice: Trying to access array offset on value of type null w template_preprocess_views_nivo_slider_view() (linia 46 z /home/klient.dhosting.pl/kallosz/socp.info.pl/sites/all/modules/views_nivo_slider/views_nivo_slider.module).
  • Notice: Trying to access array offset on value of type null w template_preprocess_views_nivo_slider_view() (linia 47 z /home/klient.dhosting.pl/kallosz/socp.info.pl/sites/all/modules/views_nivo_slider/views_nivo_slider.module).
  • Notice: Trying to access array offset on value of type null w template_preprocess_views_nivo_slider_view() (linia 48 z /home/klient.dhosting.pl/kallosz/socp.info.pl/sites/all/modules/views_nivo_slider/views_nivo_slider.module).
  • Notice: Trying to access array offset on value of type null w template_preprocess_views_nivo_slider_view() (linia 49 z /home/klient.dhosting.pl/kallosz/socp.info.pl/sites/all/modules/views_nivo_slider/views_nivo_slider.module).
  • Notice: Trying to access array offset on value of type null w template_preprocess_views_nivo_slider_view() (linia 50 z /home/klient.dhosting.pl/kallosz/socp.info.pl/sites/all/modules/views_nivo_slider/views_nivo_slider.module).

Wzrosną kary za ignorowanie organów podatkowych

 

Wzrosną kary za ignorowanie organów podatkowych
Od początku przyszłego roku maksymalna wysokość kary porządkowej za ignorowanie organu podatkowego wzrośnie z obecnych 2700 do 2800 zł  obwieszczenie Ministra Finansów. Podwyżka przeprowadzana jest co roku – według stopnia odpowiadającego wskaźnikowi cen towarów i usług konsumpcyjnych w pierwszych dwóch kwartałach w porównaniu do takiego samego okresu czasu w roku poprzednim. Kara porządkowa może zostać wymierzona stronie, pełnomocnikowi strony, świadkowi lub też biegłemu, którzy pomimo prawidłowego wezwania ze strony organu podatkowego: – nie stawili się osobiście (bez uzasadnionej przyczyny); – bezzasadnie odmówili złożenia zeznań, wyjaśnień, wydania opinii, okazania przedmiotu albo udziału w innej czynności; – bez zezwolenia organu opuścili miejsce przeprowadzania czynności przed jej zakończeniem. Kary porządkowe nakładane są w formie postanowienia, na które można złożyć zażalenie, jednak nie później niż w ciągu 7 dni od dnia doręczenia. Zażalenie powinno zawierać m.in. zarzuty przeciwko postanowieniu oraz istotę, zakres i dowody dotyczące uzasadnienia żądania uchylenia postanowienia. Jeśli dana osoba nie złoży zażalenia lub wniosku o uchylenie postanowienia, to powinna zapłacić karę w terminie do 7 dni od dnia doręczenia postanowienia. Podniesienie maksymalnego wymiaru kary porządkowej przewiduje obwieszczenie Ministra Finansów z 8 sierpnia 2012 r. ws. wysokości kwoty wymienionej w art. 262 § 1 ustawy – Ordynacja podatkowa (M. P. z 2012 r. poz. 584). Wyższa kara będzie obowiązywać od 1 stycznia 2013 r.