Jesteś tutaj

Informator dla rolnika

Podatek dochodowy dla rolników

Podatek dochodowy, który miałby być wprowadzony zamiast podatku rolnego, nie powinien dodatkowo obciążać rolników,  powinien być neutralny dla budżetu i dla rolników. Wyliczenie dochodów w gospodarstwach będzie wiązało się z wprowadzaniem rachunkowości. W małych gospodarstwach - prawdopodobnie do 6 ha, czyli takich, które produkują na własny użytek - dochód nie będzie wyliczany indywidualnie, będą tam "rozwiązania ryczałtowe". Natomiast księgowość miałaby być prowadzona w gospodarstwach dużych w formie np.

Nabór wniosków na targowiska

Nabór wniosków na targowiska
Zarząd Województwa Wielkopolskiego zaprasza do składania wniosków o dofinansowanie projektów dla działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (w zakresie: budowy, przebudowy, remontu lub wyposażenia targowiska stałego) w terminie od 12 grudnia 2011 r. do 8 lutego 2012 r.
Miejsce i tryb składania wniosków: wnioski należy składać bezpośrednio w kancelarii Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich, w Poznaniu, ul. Szyperska 14, parter, godz. 7.30 do 15.00

ARiMR – nabór wniosków na bezzwrotne dotacje

ARiMR – nabór wniosków na bezzwrotne dotacje
ARiMR uruchomiła nabór wniosków o bezzwrotne dotacje do 300.000zł w ramach działania "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" PROW 2007-2013. Składanie wniosków w tym roku potrwa tylko do 7 października. Firmy zatrudniające do 10 pracowników mają szansę na pozyskanie dotacji w wysokości 50% wartości swoich inwestycji. W ramach kosztów można kwalifikować zakupy wszelkich sprzętów, maszyn, urządzeń, budowy, remontów, adaptacji oraz zakupu samochodów (prócz osobowych do 8 miejsc).

Uwaga oszuści !!

Z licznych telefonów oraz informacji nadesłanych do redakcji Agror.pl wynika, że rolnicy otrzymują broszurki informacyjne autorstwa Urzędów, w tym Urzędu Marszałkowskiego oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Z informacji na „przesyłce" wynika, że są dotacje w 100% kwalifikowane na inwestycje. Po przeczytaniu takiego hasła, odbiorca płaci od 90 nawet do 500 zł. Są to listy, przesyłki za pobraniem.

Strony