Jesteś tutaj

Informator dla absolwenta

Bezpłatne szkolenie komputerowe pt. „Komputer – zdam, bo znam”

Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu komputerowym pt. Komputer – zdam, bo znam (współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego).
NAJBLIŻSZA EDYCJA SZKOLEŃ W POZNANIU RUSZA Z KOŃCEM SIERPNIA!
Szkolenie trwa około 3 miesiące, 2 razy w tygodniu, w godzinach popołudniowych (26 sierpnia - listopad 2014 r.)
Bezpłatne szkolenie komputerowe przeznaczone jest dla:
• osób pełnoletnich,
• z wykształceniem maksymalnie średnim (podstawowe, zawodowe, średnie,

Klub Pracy

Klub  Pracy  stanowi  jedną  z  form  współpracy  z  osobami   bezrobotnymi i absolwentami.  Ma  on  przede wszystkim pobudzić i zmotywować ich do aktywnego poszukiwania pracy oraz wyposażyć w niezbędne w tym zakresie wiadomości i umiejętności. To  miejsce spotkań, w czasie których uczestnicy uczą  się nabywania nowych wiadomości, umiejętności z zakresu poszukiwania pracy, a także nowych zasad i funkcjonowania obecnego rynku pracy.

Poradnictwo zawodowe

Poradnictwo zawodowe polega na: udzielaniu informacji o zawodach, rynku pracy oraz możliwościach szkolenia i kształcenia, udzielaniu porad z wykorzystaniem standaryzowanych metod ułatwiających wybór zawodu, zmianę kwalifikacji lub zmianę zatrudnienia w tym badaniu zainteresowań i uzdolnień zawodowych, kierowaniu na specjalistyczne badania psychologiczne i lekarskie umożliwiające wydawanie opinii o przydatności zawodowej do pracy i zawodu albo kierunku szkolenia, inicjowaniu, organizowaniu i prowadzeniu grupowych porad zawodowych dla bezrobotnych i poszuku

„Virtualny Inkubator Przedsiębiorczości”

Stowarzyszenie Ostrzeszowskie Centrum Przedsiębiorczości informuje, że Fundacja ProRegio realizuje  projekt pt.

„Virtualny Inkubator Przedsiębiorczości”

Osoby, które chciałyby spróbować swoich sił w biznesie, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów i ryzyka zapraszamy do udziału w projekcie „Virtualny Inkubator Przedsiębiorczości” (w skrócie VIP). Projekt realizowany przez Fundację ProRegio ma na celu wdrożenie innowacyjnej usługi wirtualnej preinkubacji na obszarze Wielkopolski.

MARR zaprasza na bezpłatne szkolenia do Krakowa, Wrocławia i Warszawy

MARR zaprasza na bezpłatne szkolenia do Krakowa, Wrocławia i Warszawy

Chcesz założyć innowacyjny biznes? Dowiedz się jak to zrobić skutecznie, naucz się planować strategię biznesową. Weź udział w bezpłatnych szkoleniach MARR. Już od stycznia rusza kolejny cykl bezpłatnych szkoleń, organizowanych przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego w ramach projektu „3xP: Pomysł – Potencjał – Przedsiębiorca”.

Kończy się era darmowych staży. Wszystko przez niż demograficzny

Firmy zaczynają płacić praktykantom od 1,5 do 3 tys. zł. Najlepszym oferują stałą pracę. To efekty początku niżu demograficznego na uczelniach.
Firmy najczęściej szukają stażystów podczas targów pracy
Adamed, Agros-Nowa, Software Mind czy ING Bank Śląski – to tylko niektóre przykłady firm, które w tym roku wprowadziły specjalne programy stażowe dla studentów. Z danych agencji rekrutacyjnych wynika, że liczba takich ofert w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosła o 50 – 60 proc.: np. na portalu Pracuj.pl. w kwietniu było ich 1,5 tys., a w agencji Work Service ponad 2 tys.

"Indywidualny Projekt Kariery - Portfolio dla Młodzieży"

Doradcy zawodowi OHP zapraszają do skorzystania z możliwości planowania własnej kariery zawodowej przy użyciu opracowanego w ramach projektu "Indywidualny Projekt Kariery - Portfolio dla Młodzieży" Europejskiego Funduszu Społecznego zestawu narzędzi i testów.
Narzędzie przeznaczone jest dla młodzieży w wieku 15-19 lat (wersja dla uczniów) oraz dla osób poszukujących pracy do 25 lat (wersja dla absolwentów). W ramach pracy z doradcą zawodowym można skorzystać z testów identyfikujących potencjał zawodowy w obszarze:

Policja zachęca absolwentów

Absolwenci, którzy skończą studia związane z prawem, administracją, bezpieczeństwem narodowym czy wewnętrznym i w ciągu roku zdecydują się wstąpić do policji, przejdą krótsze szkolenia
"Chcemy, by młodzi ludzie, którzy skończą kierunki związane z pracą policji, mogli łatwiej rozpocząć służbę. Ich szkolenie podstawowe będzie krótsze, ponieważ nie będzie obejmować części teorii, z którą zapoznają się już na uczelni. Będziemy skupiać się głównie na ich szkoleniu praktycznym" - powiedział PAP rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.